Düş Duvarı - Ahşap Mimari Atölyesi

Düş Duvarı Ahşap Mimari Atölyesi
 • FOTOĞRAF
 • VİDEO
Bunları bilmekte fayda var
 • Deneyimci Kabul Yaşı3 - 12
  Deneyim Süresi45 dakika
 • Hafta sonu 11:00-17:00 arası her saat
  Hafta içi11:00-16:00 arası her saat
 • Bu etkinliğe aldığınız bilet ile
  istediğiniz seansa girebilirsiniz.
 • Hafta içi etkinliklerinin bilet satışı
  gişeden yapılmaktadır.
Bizi sosyal medyadan takip etmek isterseniz
Düşlerindeki yapıları ahşaptan yapmaya ne dersin?  

AHŞAP DÜŞLER DENEYİM İÇERİĞİ
 
Ahşap Düşler Deneyiminde çocuklarımız, özgürce düşlüyor. Düşlerindeki yapıları ahşap tahtalarını  bir araya getirerek oluşturuyor. 
Çocuklarımızın düşlerindeki yapılar, çevreye dost, güvenilir ve sağlıklı ahşap tahtaları ile hazırlanıyor.
Ahşap tahtalarından köprüler, binalar, gemiler ve uçaklar yapan çocuklarımız düşlerindeki mimari yapıları hazırlarken, psikomotor ve bilişsel becerilerini eğlenerek geliştiriyor.
El becerileri, düş gücü ve yaratıcılıklarını geliştirirken, bireysel veya ekip çalışması deneyimini sağlıklı ahşap oyuncaklar ile gerçekleştiriyorlar.

AHŞAP DÜŞLER DENEYİM KAZANIMLARI 
Pedagojik bir araç olarak eğitim sisteminde kullanılan ahşap eğitici oyuncakları ile çocuklarımızın gelişimleri neşeyle destekleniyor. Sabitlenmeyen ve birbirinin aynısı olan  ahşap parçaların kullanımı, çocukların 3 boyutlu uzayda materyalleri organize etme yeteneğini geliştiriyor. Psikomotor gelişimlerine fayda sağlayarak el becerilerini keşfetmelerini sağlıyor. Ahşap oyuncaklar ile çocuklarımızın geometri, fizik ve teknoloji alanlarında temelleri atılıyor. Ahşap oyuncaklar çocuklarımızı düş gücünün, sanatın, şekillerin ve hacimlerin dünyası ile tanıştırıyor. Çocuklarımızın bilişsel gelişimlerini destekleyerek analitik düşünme, öngörü geliştirme, konsantrasyon ve dengenin gelişimini sağlıyor. Çocukların kendi başına olduğu gibi arkadaşları ile de oynayabileceği tahta oyuncaklar, bu yönüyle düşlerdeki tasarımların bir ekip çalışması eliğinde iş bölümü yapılarak uyumla ortaya koyulabileceğinin en güzel örneği oluyor. Ahşap Düşler Deneyimi bu yönüyle, çocuklarımızı ekip ruhu, iş bölümü ve ekip çalışmasının dinamikleriyle tanıştırıyor. Bu duvar senin duvarın!
Şimdi neşeyle düşleme ve duvarımızı özgürce boyama zamanı!
Çocuklarımız birbirinden renkli çizimleriyle sınırsız düş güçleri bu duvara yansıtıyor.
Neşeyle düşlüyor ve özgürce duvarımızı boyuyorlar.

DÜŞ DUVARI DENEYİM İÇERİĞİ
 
Düş Duvarı (Senin Duvarın) Deneyiminde çocuklarımız, silinebilir ve sağlıklı özel boyalar ile düş güçlerinin renkli dünyalarını duvara yansıtıyorlar. Özgürce boyama ve gönüllerince düşleme şansına sahip olan çocuklarımız, sanatın renkler ve sürekli dinamizmle dolu dünyasında kendi düş güçlerini keşfetmelerinin tadını çıkartıyorlar. Sağlıklı boyalar ile düşlerindeki resimleri kendi duvarlarına, gönüllerince çizme şansını yakalıyorlar.

DÜŞ DUVARI DENEYİM KAZANIMLARI 
Çocuklarımız Düş Duvarı (Senin Duvarın) Deneyiminde, sanatın renkli dünyasına keyifli bir yolculuğa çıkıyorlar. Kendilerini kısıtlamadan, içlerinden geldiği gibi ve düş güçlerini kullanarak kendi duvarlarını eğlenerek boyuyorlar. Düş güçlerini ve yaratıcılıklarını neşeyle geliştiriyor ve bu platformda özgürce ifade edebiliyorlar.
Küçük kasların motor becerilerinin gelişimini de destekleyen Senin Duvarın Deneyiminde çocuklarımız eğlenerek gelişiyorlar.

DÜŞ DUVARI DENEYİMİN SOMUT ÇIKTISI
 
Çocuklarımızın düş güçleri ve yaratıcılıklarının yansıması olan Senin Duvarın Deneyiminin sonunda; düşünü yansıttığı duvar önünde, düşüyle birlikte özçekim yaparak bu anı ölümsüzleştirerek mutlu bir şekilde deneyimini sonlandıracaktır.
Daha fazla oku
Gizle
1